
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.65 mm |
| Width | 7.05 mm |
| Max Operating Temperature | 90 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 10.2 mm |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 2.7 g |
| Features | SCP |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 303 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Output Current | 303 mA |
| Max Input Voltage | 5.5 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 6.4 kV |
| Output Power | 1 W |
| Efficiency | 74 % |
| Voltage - Output 1 | 3.3 V |
| Nominal Input Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Output Voltage | 3.3 V |
| Schedule B | 8504409580 |
| Output Current-Channel 1 | 303 mA |
| Output Voltage-Channel 1 | 3.3 V |
Stock: 103
Distributors
pcbx
Unit Price$5.76992
Ext.Price$5.76992
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.76992 | $5.76992 |
| 10 | $5.67587 | $56.75870 |
| 25 | $5.51344 | $137.83600 |
| 50 | $5.40059 | $270.02950 |
| 100 | $5.02527 | $502.52700 |
| 300 | $4.83041 | $1449.12300 |
| 500 | $4.64313 | $2321.56500 |
| 1000 | $4.53113 | $4531.13000 |
